Nākot uz vizīti ARTRĪTA KLĪNIKĀ, vēlamies, lai cilvēks, kurš nolēmis, ka viņam/viņai nepieciešama reimatologa konsultācija vai uz šo konsultāciju nosūta ārsts, ņemtu līdzi visu izmeklējumu rezultātus – par visām orgānu sistēmām (par vairogdziedzeri, sirdi, plaušām, aknām, nierēm, vēdera dobuma orgāniem, nervu sistēmu), rentgenogrammas vai diskus vai evides paroles par locītavu un mugurkaula izmeklējumiem.

Nākot uz vizīti, būtu zināmi medikamenti (tabletes, injekcijas, ziedes utml.), pārtikas piedevas un vitamīni, kurus pacients lieto (ja tādi ir). Ja grūti atcerēties medikamentu nosaukumus, tad, pamatojoties uz citu pacientu pieredzi – pacients ir izveidojis medikamentu sarakstu; ir nofotografētas medikamentu kastītes; no izlietoto medikamentu kastītēm ir izgriezti medikamentu nosaukumi; medikamenti ir paņemti līdzi uz vizīti pie ārsta.

Ja Jums ir noteikta reimatiskās slimības diagnoze, tad ar vislielāko varbūtību šī slimība Jūs pavadīs visu mūžu, jo visas reimatiskās slimības ir hroniskas. Hroniska slimība ilgst ilgāk par 6 nedēļām, reimatiskai slimībai parasti nav zināms tās iemesls, kādēļ slimību nevar pilnībā izārstēt, jo nav iespējams ietekmēt tās rašanās iemeslu. Tomēr visas reimatiskās slimības var kontrolēt, kas nozīmē, ievērojot noteiktu režīmu, zinot slimības provocējošos faktorus un tos novēršot, lietojot medikamentus regulāri vai ar pārtraukumiem, iespējams panākt slimības kontroli – tas nozīmē, ka nav slimības izpausmju vai tās ir nelielas.

Reimatiskās slimības rada vietējas izmaiņas, piemēram, locītavās un sistēmiskas izmaiņas – iekaisuma procesu, kas var radīt nespēku, nogurumu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, palielinātus limfmezglus, miega traucējumus, garastāvokļa traucējumus, apātiju.

Visiem pacientiem ar reimatiskām slimībām nepieciešams:

  • izpratne par slimību – bukleti, informācija internetā, dalība pacientu biedrībās
  • atbalsts no ģimenes locekļiem – pacientu piederīgie zina reimatiskās slimības būtību, zina, kādu palīdzību var sniegt
  • psihologa konsultācija
  • fizikālās medicīnas ārsta konsultācija, rehabilitologa konsultācija, ergoterapeita konsultācija, fizioterapeita konsultācija
  • sadarbība ar darba devējiem un sociālajiem darbiniekiem