Ja Jums ir noteikta reimatiskās slimības diagnoze, tad ar vislielāko varbūtību šī slimība Jūs pavadīs visu mūžu, jo visas reimatiskās slimības ir hroniskas. Hroniska slimība ilgst ilgāk par 6 nedēļām, reimatiskai slimībai parasti nav zināms tās iemesls, kādēļ slimību nevar pilnībā izārstēt, jo nav iespējams ietekmēt tās rašanās iemeslu. Tomēr visas reimatiskās slimības var kontrolēt, kas nozīmē, ievērojot noteiktu režīmu, zinot slimības provocējošos faktorus un tos novēršot, lietojot medikamentus regulāri vai ar pārtraukumiem, iespējams panākt slimības kontroli – tas nozīmē, ka nav slimības izpausmju vai tās ir nelielas.
Reimatiskās slimības rada vietējas izmaiņas, piemēram, locītavās un sistēmiskas izmaiņas – iekaisuma procesu, kas var radīt nespēku, nogurumu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru, palielinātus limfmezglus, miega traucējumus, garastāvokļa traucējumus, apātiju.
Visiem pacientiem ar reimatiskām slimībām nepieciešams:
- izpratne par slimību – bukleti, informācija internetā, dalība pacientu biedrībās
- atbalsts no ģimenes locekļiem – pacientu piederīgie zina reimatiskās slimības būtību, zina, kādu palīdzību var sniegt
- psihologa konsultācija
- fizikālās medicīnas ārsta konsultācija, rehabilitologa konsultācija, ergoterapeita konsultācija, fizioterapeita konsultācija
- sadarbība ar darba devējiem un sociālajiem darbiniekiem